##Burası kamuoyu tartışması için medeni bir yer

##Lütfen bu tartışma forumuna halka açık bir parka yaklaştığınız saygıyla yaklaşın. Biz de, sürekli bir sohbet yoluyla beceri, bilgi ve ilgi alanlarını paylaşabileceğimiz paylaşılan bir topluluk kaynağıyız.

Bunlar zor ve hızlı kurallar değil,sadece topluluğumuzun insani yargısına yardımcı olmak ve bunu medeni bir Discourse için temiz ve iyi aynı zamanda aydınlatılmış bir yer tutmak için rehberler.

##Tartışmayı Geliştirin

Tartışmayı her zaman bir şekilde, ancak küçük bir şekilde geliştirmek için çalışarak burayı tartışmak için harika bir yer yapmamıza yardımcı olun. Gönderinizin konuşmaya yardımcı olduğunu düşünmüyorsanız, ne söylemek istediğinizi düşünün ve daha sonra tekrar deneyin

Burada ele alınan konular bizim için önemli ve biz de sizin için önemliymiş gibi davranmanızı istiyoruz. Söylenenlerin bazılarına katılmasanız bile, konulara ve tartışan insanlara saygılı olun.

Tartışmayı geliştirmenin bir yolu, halihazırda olanları keşfetmektir. Kendi yanıtınızı oluşturmadan veya kendinizle ilgili başlamadan önce buradaki konulara göz atarak zaman geçirin böylece ilgi alanlarınızı paylaşan diğer kişilerle tanışma şansınız daha yüksektir.

##Katılmıyorsanız bile nazik olun

Bir şey hakkındaki katılmayan yorumlara yanıt vermek isteyebilirsiniz. Bu gayet anlaşılır. Ama fikirleri eleştirmeyi unutmayın insanları değil Lütfen Bunlardan Kaçının:

  • İsim takmak
  • Kişisel Saldırılardan
  • Bir gönderinin gerçek içeriği yerine tonlamasına yanıt verme
  • Düşünmeden tepki vermek

Bunun yerine, sohbeti geliştiren gerekçeli karşı argümanlar sağlayın.

##Katılımınız Önemlidir

Burada yaptığımız sohbetler her yeni gelenin tonunu belirliyor. Bu forumu ilginç bir yer haline getiren tartışmalara katılmayı seçerek ve bunlardan olmayanlardan kaçınarak bu topluluğun geleceğini etkilememize yardımcı olun.

Discourse, toplulluğun en iyi( ve en kötü) katkıları topluca tanımlamasını sağlayan araçlar sunar: yer işaretleri,beğeniler,raporlar,yanıtlar,düzenlemeler vb. Kendi ve diğer herkesin deneyimini geliştirmek için bu araçları kullanın.

Topluluğumuzu bulduğumuzdan daha iyi bırakalım

##Eğer bir problem görüyorsan, Raporla

Moderatörlerin özel yetkileri vardır; bu forumdan onlar sorumludur. Ama sen de öylesin. Sizin yardımınızla, moderatörler sadece kapıcılar veya polis değil, topluluk kolaylaştırıcıları olabilir.

Kötü bir davranış gördüğünüzde yanıt vermeyin. Kötü davranışı kabul ederek teşvik edersiniz, enerjinizi tüketir ve herkesin zamanını boşa harcar. Sadece raporlayın_. Yeterli bayrak toplanırsa, otomatik olarak veya moderatör müdahalesi ile önlem alınır

Topluluğumuzu korumak için, moderatörler herhangi bir zamanda herhangi bir içeriği ve herhangi bir kullanıcı hesabını kaldırma hakkını saklı tutar. Moderatörler yeni gönderileri önizlemez; moderatörler ve site operatörleri topluluk tarafından yayınlanan herhangi bir içerik için sorumluluk kabul etmez.

##Daima bir sivil olun

Sağlıklı bir konuşmayı kabalık gibi hiçbir şey sabote edemez.

*Sivil olun. Makul bir kişinin rahatsız edici, küfürlü veya nefret dolu konuşma olarak değerlendireceği hiçbir şey yayınlamayın
*Temiz Tutun. Müstechen veya müstehcenlik içeren hiçbir şey
*Birbirinize saygı duyun. Kimseyi taciz etmeyin veya üzmeyin, insanları taklit etmeyin veya özel bilgilerini ifşa etmeyin.
*Forumumuza saygı gösterin. Spam göndermeyin veya forumu başka şekilde etkilemeyin

Bunlar, kesin tanımlara sahip somut terimler değildir, bunların herhangi birisinin görünüşünden bile kaçının. Emin değilseniz, yayınınızın en ünlü gazetelerin ön sayfasında bulunup bulunmadığında nasıl hissedeceğinizi kendinize sorun.

Bu halka açık bir forum ve arama motorları bu tartışmaları endeksliyor. Dili, bağlantıları ve resimleri aileniz ve arkadaşlarınız için güvende tutun.

##Düzenli Tutun

İşleri doğru yere koymak için çaba gösterin, böylece tartışmaya daha fazla zaman ayırabilir ve daha az temizlik yapabiliriz. Yani:

*Yanlış kategoride bir konu başlatmayın
*Aynı gönderiyi birden fazla konuya göndermeyin
*İçeriksiz gönderileri yanıtlamayın
*Bir konuyu akış ortasında değiştirerek yeniden yönlendirmeyin
*Her gönderide profil bilgilerinizin ekli olduğu gönderileri imzalamayın

“+1” veya “Kabul Edildi” göndermek yerine Beğen düğmesini kullanın. Varolan bir konuyu kökten farklı bir yöne çekmek yerine, Bağlantılı Konu Olarak Yanıtla’yı kullanın.

##Yanlızca kendi şeylerinizi gönderin
İzinsiz bir şekilde başka birine ait dijital hiçbir şey yayınlayamazsınız. Birinin fikri mülkiyetini (yazılım, video, ses, görüntü) tanımlayamaz, bağlantı kuramaz veya başka bir yasaya aykırı davranamazsınız.


##Seninle Güçlendi
Bu site [arkadaş canlısı yerel görevli] (/ hakkında) ve * siz *, topluluk tarafından işletilmektedir. İşlerin burada nasıl çalışması gerektiği hakkında başka sorularınız varsa, [site geri bildirim kategorisi] 'nde (/c/ site-feedback) yeni bir konu açın ve tartışalım! Meta bir konu veya raporla ele alınamayan kritik veya acil bir sorun varsa, [personel sayfası] (/about) aracılığıyla bize ulaşın.

##Hizmet Şartları

Evet, legalleştirmek sıkıcı, ama kendimizi ve uzantısı ile sizi ve verilerinizi düşmanca insanlara karşı korumalıyız. İçerik, gizlilik ve yasalarla ilgili (ve) davranışlarımızı ve haklarımızı açıklayan bir [Hizmet Şartları] (/ tos) var. Bu hizmeti kullanmak için [TOS] (/ tos) kurallarımıza uymayı kabul etmelisiniz.